Autor: RZData:  19.05.2017

Dzień Logistyki

Dzień Logistyki to całodniowe wydarzenie, którego pomysłodawcami i organizatorami są studenci Wydziału Zarządzania. Studenckie Koło Naukowe „LogiSQUAD” działa przy Międzynarodowym Chińskim i Środkowo-Wschodnioeuropejskim Instytucie Logistyki i Nauki o Usługach. Opiekunami koła są dr Marta Jarocka i dr Urszula Ryciuk.

SKN „LogiSQUAD” zajmuje się m.in. takimi zagadnieniami jak planowanie i optymalizacja systemów transportowych, organizacja transportu drogowego i kolejowego czy doskonalenie łańcuchów dostaw. Potrzeba doskonalenia własnych umiejętności w tym zakresie, ale także chęć zainteresowania szerszego grona społeczności akademickiej (i nie tylko) tymi bardzo ważnymi zagadnieniami, przyczyniła się do zorganizowania Dnia Logistyki. Wydarzenie to łączy w sobie warsztaty i wykłady prowadzone przez ekspertów największych przedsiębiorstw z naszego regionu oraz praktyczne pokazy: załadunek autotransportera, przegląd samochodu ciężarowego przed wyjazdem w trasę, działanie robota pirotechnicznego i policyjnego drona. Nie zabraknie również konkursów, pokazów widowiskowych i poczęstunku „poligonowym bigosem”.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

dr inż. Romuald Ziółkowski
Prodziekan ds. Promocji i Rekrutacji

Szczegółowe informacje na temat przebiegu Dnia Logistyki znajdują się poniżej oraz na plakatach i stronie internetowej wydarzenia: