Autor: KPData:  27.03.2018

Dzień na studiach - Młodzieżowa Ekspedycja Naukowa z VIII LO

26 marca 2018 r. Wydział Inżynierii Zarządzania odwiedziła grupa 50 maturzystów z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku razem ze swoimi wychowawcami: Anną Popławską i Łukaszem Szamretą. Uczniów powitała pani Prodziekan ds. Nauki dr hab. inż. Katarzyna Halicka, która zachęcała do zapoznania się z atrakcyjną ofertą edukacyjną naszego Wydziału, podkreślając, że oprócz pierwszego i drugiego stopnia studiów, rozpoczynamy kształcenie najzdolniejszych studentów na studiach doktoranckich.

Pobyt uczniów na naszym Wydziale miał tradycyjną oprawę. Pan mgr inż. Krzysztof Połubiński zaprezentował pełną ofertę edukacyjną Wydziału Inżynierii Zarządzania, szczególnie akcentując możliwości indywidualnego rozwoju studentów. Z kolei pani mgr Justyna Grądzka z Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB przedstawiła obszerne informacje na temat zasad rekrutacji w roku akademickim 2018/2019.

Kolejne części miały już przebieg typowo akademicki. Prodziekan ds. Promocji i Rekrutacji dr inż. Romuald Ziółkowski przeprowadził wykład na temat: „Podróże po Europie i świecie - droga do rozwoju osobistego i zawodowego”, nawiązując do umiędzynarodowienia kształcenia na naszym Wydziale. W laboratorium druku 3D dr inż. Arkadiusz Łukjaniuk przybliżył uczniom świat drukowania przestrzennego, a mgr Tomasz Trochimczuk poprowadził warsztaty „Kreatywne inspiracje multimedialne”. Pobyt młodzieży zakończył się spotkaniem ze studentami. Panel „studencki” poprowadził Mateusz Andruszkiewicz z Samorządu Studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania. Wzięli w nim udział również przedstawiciele kół naukowych: Bartek Gryko i Adrian Stankiewicz z Logisquad, oraz Agnieszka Adaszczyk i Grzegorz Samuk ze Studenckiego Forum Business Centre Club, którzy opowiedzieli o rozwijaniu własnych pasji podczas studiowania.