Autor: WZData:  04.07.2017

Pozdrowienia z Chin. Uroczyste otwarcie III edycji Szkoły Letniej Logistyki w Ningbo w Chinach

W dniu 2 lipca 2017 r. o godzinie 10.00 oficjalnie otwarto III edycję Szkoły Letniej Logistyki w Zhejiang University Ningbo lnstitute of Technology.

W tym roku akademickim studia w Szkole Letniej rozpoczęła grupa 22 studentów Wydziału Zarządzania PB. W teoretycznych i praktycznych doświadczeniach związanych z pobytem w jednym z największych portów świata studentów będą wspierać dr Marta Jarocka i dr Ewa Glińska.

Ceremonię otwarcia rozpoczął prof. Hao Wang – odpowiedzialny za organizację Szkoły Letniej ze strony Ningbo University of Technology. Prezentując program tegorocznej Szkoły, Profesor podkreślił, że celem planowanych podczas niej zajęć i warsztatów ma być przede wszystkim poprawa wiedzy studentów z zakresu logistyki, ale także poznanie przez nich bogatej kultury Chin.

Konsekwentnie do jego zapowiedzi już podczas uroczystości polska grupa miała okazję obejrzeć występy artystyczne studentów logistyki uczelni przyjmującej, wpisujące się w tradycje i obyczaje społeczeństwa chińskiego.

W dalszej części ceremonii otwarcia głos zabrała dr Marta Jarocka, która przedstawiła efekty dotychczasowej współpracy między Ningbo University of Technology i Politechniką Białostocką.

Swoją prezentację przedstawiła także jedna ze studentek Ningbo University of Technology, która w 2016 roku była uczestniczką Szkoły Letniej w Polsce. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia wskazała ona korzyści tego typu wymiany studenckiej z punktu widzenia samych zainteresowanych.

Na zakończenie prof. Hao Wang zaprosił wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Ceremonia otwarcia zakończyła się uroczystym lunchem, podczas którego serwowano wyłącznie dania kuchni chińskiej.

Odbyły się też pierwsze zajęcia w ramach Szkoły Letniej w Chinach: Pierwszy dzień zajęć za nami. Mieliśmy przyjemność wysłuchać interesującego wykładu profesora Hao Wang, pt.  An Overview of Oppurtunities and Challenges of Modern Logistics - Analysis of the potential of the New Silk Road initiative. Po południu zaś uczestniczyliśmy w pierwszych warsztatach dotyczących kultury chińskiej. Pozdrawiamy.

Więcej informacji o Szkołach Letnich: