Autor: WIZData:  17.10.2017

Wschodnie Forum E-Biznesu EastBiz – co w branży e-commerce piszczy…

Po raz czwarty na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej i w Białostockim  Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się Wschodnie Forum E-biznesu EastBiz – największa konferencja sektora e-commerce w północno-wschodniej Polsce.

W części akademickiej wydarzenia, zorganizowanej na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB, doświadczeni praktycy z zakresu handlu elektronicznego, na co dzień odnoszący sukcesy w branży internetowej, poprowadzili warsztaty i wygłosili interesujące prelekcje. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość nabycia praktycznych umiejętności umożliwiających realizowanie  skutecznego marketingu w wyszukiwarkach internetowych, poznali zasady performance marketingu oraz narzędzia do budowania efektywnych modeli biznesowych. Warsztaty poprowadzone zostały przez doświadczonych praktyków e-biznesu: Benedykta Protasiuka (Sempai), Pawła Sędziaka (Media Impact Polska, Grupa ONET-RAS Polska) oraz Michała Korbę (Startup Academy). W części prelekcyjnej Michał Sadowski (Brand24) przedstawił fundamentalne zasady skutecznego prowadzenia biznesu w Internecie, Sebastian Suma (Sempai) omówił zagadnienia atrybucji konwersji w analizie skuteczności kampanii marketingu wielokanałowego, a Wacek Wykrytowicz (Truly) zaprezentował możliwości zastosowania rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej w branży e-commerce. W prelekcjach i warsztatach zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Zarządzania udział wzięło łącznie ponad 200 osób.

Jesteśmy przekonani, że wydarzenia zorganizowane w ramach IV Wschodniego Forum E-biznesu EastBiz były doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy na temat trendów w e-commerce oraz praktycznych umiejętności umożliwiających sprawne prowadzenie działalności biznesowej w Internecie. Udział w wydarzeniu był także szansą na networking z kluczowymi osobami z branży oraz zdobycie wielu cennych kontaktów biznesowych. Mamy nadzieję, że uczestniczący w wydarzeniu studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania zainspirowali się oraz zmotywowali do zakładania i rozwijania własnych przedsiębiorstw. Życzymy im dużo odwagi i powodzenia w tych działaniach! A wszystkich zainteresowanych tematyką handlu elektronicznego oraz spóźnialskich, dla których zabrakło miejsc na warsztatach i prelekcjach, już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Wschodniego Forum E-biznesu EastBiz!

Bardzo dziękujemy naszym niesamowitym prelegentom i wspaniałym uczestnikom. Podziękowania za wspólną i owocną pracę nad wydarzeniem dla Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego i EastCamp Białystok oraz partnerom, patronom i sponsorom.