Autor: ŁNData:  02.04.2017

Inauguracja projektu beFore na Politechnice Białostockiej

Telekonferencją z parterami oficjalnie rozpoczęto realizację na Politechnice Białostockiej projektu beFore - Becoming Future-Oriented Entrepreneurs in universities and companies.

Głównym celem beFORE jest promowanie kształcenia w zakresie studiów nad przyszłością (futures literacy). Partnerzy konsorcjum opracują i wdrożą pilotażowo program szkolenia foresightowego wśród przedstawicieli firm, studentów oraz kadry akademickiej w Polsce, Hiszpanii, Niemczech oraz we Włoszech.

Projekt jest koordynowany przez Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu. Oprócz Politechniki Białostockiej partnerami projektu są, :  University of Pisa (Włochy), Mondragon University – Faculty of Business Studies (Hiszpania), Free University Berlin – Futur Institut (Niemcy), Centro Diffusione Imprenditoriale della Toscana Scarl (Włochy), 4CF (Polska), ERREQUADRO (Włochy), PROSPEKTIKER (Hiszpania), AVENITURE (Niemcy).

Projekt uzyskał wsparcie programu Erasmus+ w ramach działania "Sojusze na rzecz wiedzy". Pomysłodawcami projektu beFORE ze strony Wydziału Zarządzania są dr Anna Kononiuk i dr Andrzej Magruk.

Więcej informacji o projekcie: http://wz.pb.edu.pl/Projekty/BeFORE