Autor: KPData:  16.05.2017

DZIEŃ na STUDIACH - Młodzieżowa ekspedycja naukowa

16 maja 2017 r. miała miejsce inauguracja nowego przedsięwzięcia Wydziału Zarządzania skierowanego do uczniów szkół średnich pn. „Dzień na studiach” . Głównym celem jaki przyjęli organizatorzy było stworzenie eventu, podczas którego uczniowie poczuliby się jak prawdziwi studenci. Do Kleosina przyjechała grupa 27 uczniów z pierwszej klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach z wychowawcą p. Katarzyną Nazaruk.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Prodziekanem ds. Promocji i Rekrutacji dr inż. Romualdem Ziółkowskim, który wskazał kilka charakterystycznych cech dotyczących studiowania oraz naświetlił nową sytuację dotyczącą naboru na studia stacjonarne I stopnia. Krzysztof Połubiński zaprezentował ofertę edukacyjną Wydziału Zarządzania oraz możliwości rozwoju studentów.

Następnie przez prawie pół godziny studenci I roku – Paulina Gutowska i Kinga Frąckiewicz -  dzieliły się swoimi wrażeniami,  jak wygląda dzień na studiach.

Po przejściu do auli uczniowie po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w wykładzie akademickim. Dr Łukasz Nazarko Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju w swojej prelekcji pn. „Studia bez granic- międzynarodowe kształcenie na studiach w Białymstoku” wskazywał na szanse jakie mają młodzi ludzie wynikające ze współpracy międzynarodowej.

Były również warsztaty poprowadzone przez Tomasza Trochimczuka zatytułowane „VR czy AR? Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona w nowoczesnym marketingu” wraz z pokazem wirtualnej wycieczki po Wydziale Zarządzania zaprezentowanej przez Bartosza Śliweckiego.

Następnie uczniowie spotkali się z przedstawicielami Samorządu Studenckiego: Mateuszem Adruszkiewiczem, Anną Buczkowską i Karoliną Rajkowską, koła naukowego „Formacja” - Karoliną Sobolewską oraz Studenckiego Forum Business Centre Club – Magdaleną Niewiadomską. Podsumowując „Dzień na studiach” Prodziekan ds. Kształcenia dr Ewa Rollnik-Sadowska zaprosiła uczniów do studiowania na Wydziale Zarządzania zwracając szczególną uwagę na wybór przedmiotów kierunkowych i nową rzeczywistość dotyczącą rekrutacji.