Autor: KHData:  07.06.2017

W dniach 5-6 czerwca 2017 roku w Opolu odbyło się III Forum Dziekanów Wydziałów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych. Organizatorem forum był Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. W tegorocznym forum udział wzięło 41 przedstawicieli władz dziekańskich z 18 ośrodków naukowych z całej Polski. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele naszego wydziału w osobach: dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. nzw. – Dziekan Wydziału, dr hab. inż. Katarzyna Halicka – Prodziekan do spraw Nauki oraz dr Łukasz Nazarko – Prodziekan do spraw Współpracy i Rozwoju.

W ramach paneli dyskusyjnych poruszono następującą tematykę:

1. Relacje między szkołami wyższymi. Konkurencja czy współdziałanie?
  2. Student: klient czy wychowanek u boku mistrza?
  3. Status zawodowy nauczyciela akademickiego. Wspólnota czy kontrakt?