Autor: KK, KPData:  05.07.2017

Po raz trzeci zainaugurowano szkołę letnią na Wydziale Zarządzania.

Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, the School of Management of Zhejiang University Ningbo Institute of Technology (ZJUNIT) w Chinach po raz trzeci organizują dla studentów obu uczelni letnią szkołę z zakresu logistyki. 5 lipca odbyła się uroczysta inauguracja. W tym roku Wydział Zarządzania gości grupę 27 chińskich studentów. Otwierając szkołę letnią Dyrektor Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach prof. Joanicjusz Nazarko mówił o efektach dotychczasowej współpracy oraz dalszym rozwoju wspólnych polsko-chińskich działań w sferze nauki i edukacji. W imieniu Władz Uczelni gości z Azji przywitała Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej prof. Marta Kosior-Kazberuk życząc owocnego pobytu w Polsce, a zwłaszcza na Politechnice Białostockiej.

Program szkoły letniej przedstawiła jej Kierownik dr Katarzyna Kuźmicz. W ramach programu zaplanowano analizę STEEPVL Nowego Jedwabnego Szlaku, zajęcia dotyczące planowania transportu intermodalnego, gospodarki magazynowej, elementów automatyki w transporcie oraz wirtualnej spedycji i zarządzania transportem. Studenci udadzą się także na wizyty studyjne, między innymi, do terminalu logistycznego przedsiębiorstwa Adampol w Zaściankach, PKP Cargo w Małaszewiczach, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy oraz CEDC International (Polmos) w Białymstoku. Popołudniami będą mieli okazję poznać Białystok i okolice, zwiedzą Supraśl oraz Białowieżę. Szkoła letnia potrwa trzy tygodnie.