Autor: KPData:  18.08.2017

Ruszyła rekrutacja. W ofercie nowy kierunek studiów niestacjonarnych

16 sierpnia 2017 r. rozpoczęła się na Politechnice Białostockiej rekrutacja na studia niestacjonarne i potrwa do 7 września. W tym roku po raz pierwszy kandydaci mogą się rejestrować na kierunek inżynieria meblarstwa. Utworzenie kierunku jest efektem współpracy Wydziału Zarządzania i Zamiejscowego Wydziału Leśnego z Fabrykami Mebli FORTE S.A., jednym z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Zdiagnozowana potrzeba kształcenia wyższej i średniej kadry menedżerskiej dla producentów mebli została zamieniona we wspólnie przygotowany program studiów, który uzyskał akceptację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Studia trwają 3,5 roku i będą prowadzone w trybie niestacjonarnym.

Absolwent - inżynier meblarstwa - będzie specjalistą o wiedzy i umiejętnościach w zakresie planowania, przygotowania i utrzymania systemów produkcji mebli. Pozna techniki i technologie meblarskie oraz właściwości materiałów typowych dla drzewnictwa. Będzie posiadał umiejętności z zakresu zapisu i projektowania konstrukcji mebli z wykorzystaniem wspomagania komputerowego, wzornictwa, procesów logistycznych i zarządzania produkcją z uwzględnieniem jej oddziaływania na środowisko.

Współpraca Wydziału Zarządzania z FORTE S.A. stwarza możliwość odbycia długoterminowej praktyki w trakcie studiów w jednym z zakładów w regionie polski północno-wschodniej. Dla osób już pracujących przy produkcji mebli jest to szansa na awans zawodowy. Dla wszystkich jest to okazja do podniesienie własnych  kwalifikacji zawodowych.

Zarejestruj się na studia niestacjonarne na Wydziale Zarządzania:

Więcej informacji o kierunkach studiów: http://wz.pb.edu.pl/Kandydaci/Oferta-edukacyjna/Studia-I-stopnia