Autor: UKData:  19.09.2017

Szkolenie pt. International entrepreneurship trainings with workshops: „Financial modeling – Fundraising“ and „Sales exploration session for b2b startups”

W dniach 14-15.09.2017 r. w Marjampolu i Kownie  odbyło się szkolenie w ramach  projekt pn. „Lithuania-Poland Cooperation Platform Supporting Newly Established Business and Promoting Entrepreneurship” (program INTERREG V-A Lithuania-Poland).

W szkoleniu uczestniczyły  osoby z Wydziału Zarządzania: dr Ewa Glińska (Koordynator projektu ze strony PB) oraz  członkowie  zespołu projektowego: dr Urszula Kobylińska, dr Marta Jarocka  i mgr Ewelina Tomaszewska.

Projekt obejmuje działania mające na celu wzmocnienie jakości usług organizacji zajmujących się wspieraniem przedsiębiorczości  na obszarze objętym programem poprzez dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami między organizacjami otoczenia  biznesu. Liderem projektu jest Kaunas University of Technology (Litwa), a partnerami: Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, Suwalski Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód oraz Alytus College (Litwa), Taurage District Municipality Administration (Litwa), Kaunas Chamber of Commerce Industry and Crafts (Litwa).

Wydarzenie i towarzyszące mu warsztaty obejmowały następujące zagadnienia:   badania rynkowe, walidacja modeli biznesowych, wchodzenie startup’ów na rynek, modele finansowe, poszukiwanie źródeł finansowania startup’ów.

Warsztaty dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę w startupach prowadzone były przez międzynarodowych trenerów z firmy Evergrowth.io.

W trakcie wydarzenia odbyły się także spotkania F2F z partnerami projektu, w efekcie których  ustalono kalendarz dalszych wydarzeń zorientowanych na promowanie wśród studentów postaw przedsiębiorczych i zachęcanie ich do zakładania własnego biznesu.

W listopadzie br. . na Wydziale Zarządzania PB odbędzie się podobne wydarzenie połączone z warsztatami, skierowane do studentów planujących rozpocząć przygodę z biznesem.