Autor: BKData:  19.03.2018

Targi Praktyk i Staży 2018

Piąta edycja Targów Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zbliża się wielkimi krokami.

20 marca 2018 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w godzinach 10–15 odbędą się kolejne Targi Praktyk i Staży organizowane przez  Biuro Karier Politechniki Białostockiej.

Swoją obecność potwierdziło ponad 30 wystawców. Na tegorocznych Targach Praktyk i Staży będzie można spotkać przedstawicieli firm i instytucji takich, jak:

• AC S.A.
  • AIUT SP. Z O.O.
  • APTIV
  • AUCHAN POLSKA SP. Z O.O.
  • AUTOMATYKA - POMIARY - STEROWANIE S.A.
  • Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB oraz ESN PB
  • BRITISH AMERICAN TOBACCO POLSKA S.A.
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne
  • Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia
  • CERI International sp. z o.o.
  • ChM sp. z o.o.
  • DANWOOD S.A
  • EDAG Engineering Polska sp. z o.o.
  • Elastic Cloud Solution sp. z o.o.
  • Fabryki Mebli Forte S.A.
  • IKEA Industry Orla
  • INWIDO PRODUCTION S.A.
  • KAN sp. z o.o.
  • Klaster Obróbki Metali
  • Komenda Miejska Policji w Białymstoku
  • Kotniz sp. z o.o. s.k.
  • MKL BAU sp. z o.o
  • MPPB J.W. "ŚLEPSK"
  • MULTI PACKAGING SOLUTIONS BIAŁYSTOK sp. z o.o.
  • PLUM sp. z o.o.
  • POLAQUA sp. z o.o.
  • PRODEKO-EŁK sp. z o.o.
  • PRONAR SP. Z O.O. W NARWII
  • Quad/Graphics Europe sp. z o.o.
  • ROSTI Poland sp. z o.o.
  • SYMMETRA SP. Z O.O
  • Transition Technologies S.A.
  • UNIBEP
  • Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku

Dlaczego warto przyjść na Targi Praktyk i Staży?

Targi dają możliwość zebrania w jednym miejscu i w jednym dniu wielu pracodawców. Umożliwiają one prześledzenie oferty, jakie stwarza aktualny rynek pracy. Spotkanie z przedstawicielami firm podczas targów ma przebieg mniej formalny niż typowy wywiad kwalifikacyjny. Rozmowa trwa zazwyczaj kilka minut i ma charakter dialogu. Obie strony mają szanse zadawać pytania i przedstawiać swój punkt widzenia. Jeśli poszukujesz praktyk, masz szanse zdobyć cenne informacje o firmie. Jest możliwość bezpośredniego kontaktu
z przedstawicielem tzw. „kadr”, co jest bezcenne przy procesie tej właściwej rekrutacji.

Wybierając się na Targi Praktyk i Staży zastanów się, jakie firmy Cię interesują i pomyśl, jakie pytania chcesz im zadać. Wybierając firmy, z którymi będziesz chciał się spotkać, musisz mieć na uwadze swoje predyspozycje, wiedzę i umiejętności. Musisz zdawać sobie sprawę ze swoich kompetencji.

Na Targi Praktyk i Staży powinieneś zabrać swoje CV. Przygotowanie listu motywacyjnego pod konkretnego pracodawcę, czy też stanowisko, będzie z pewnością dodatkowym atutem. Wysyłając dokumenty aplikacyjne nigdy nie mamy pewności, że zostaną odczytane. Tu masz bezpośrednią możliwość przedstawienia się, porozmawiania z osobą, która faktycznie odpowiada za rekrutację. Masz szansę sprawić, aby rekruter Cię zapamiętał i tym samym przybliżyć się do zdobycia wymarzonej pracy.

Reasumując - dobre przygotowanie może zaowocować zainteresowaniem pracodawcy Twoją kandydaturą!

Ważne, abyś miał pomysł na siebie i wiedział czego chcesz. Udział w Targach Praktyk i Staży, może być pierwszym krokiem do realizacji planu swojej kariery.

Jeśli jesteś studentem Politechniki Białostockiej zainteresowanym programem praktyk, ofertą stażu lub pracy wakacyjnej, to Targi Praktyk i Staży są skierowane właśnie do Ciebie!

Więcej informacji na stronie: www.biurokarier.pb.edu.pl